Files

Download

Download Full Text (1.2 MB)

Description

Finans ve bankacılık sektörü teknolojideki hızlı değişim ve artan rekabet karşısında müşteri odaklı yeni bir yaklaşım benimsemek ve geleneksel uygulamaların dışına çıkmak durumunda kalmıştır. Değişimin öncüsü olan teknolojik gelişim her alanda olduğu gibi finansal sistemi de yeni bir düzeye taşımaktadır.

Özellikle içinde bulunduğumuz Covid-19 süreci her alanda olduğu gibi finans ve bankacılık alanında da yeni riskler ve fırsatlar doğurmaktadır. Bu kapsamda yazılan bu kitap içeriğinde sosyal problemlerin çözümlerine yardımcı olabilecek program ve projelerin finansmanı için alternatif olabilecek sosyal etkili tahvillerin işleyiş modeli ele alınmış ve Covid-19 pandemisi ve paranın geleceği tartışılmıştır.

Kitap içeriği ayrıca ülkelerin ekonomik büyümelerinde belirgin rol oynayan portföy yatırımlarını yükselen piyasa ekonomileri ve Türkiye üzerine yapılan incelenmeyi içermektedir. Bununla birlikte faizsiz finans piyasalarında sunulan yeni finansal enstrümanlar ve devletin bu alana da girişi sayesinde son yıllarda Türkiye’de rağbet gören bu sektörün denetim standartlarının sisteme olan etkisi değerlendirilmiştir.

ISBN

978-2-38236-070-5

Publication Date

2020

Publisher

Livre de Lyon

City

Lyon

Keywords

TAHVIL UYGULAMALARI, BRICS-T ORNEGI, FAIZSIZ FINANS, COVID 19 PANDEMISI VE PARANIN GELECEGI, PARA ARZI SOKU, DOVIZ KURU CESITLERI HAKEM KURULU

Disciplines

Finance

Finansal Servis: Bankacılık ve Finans

Included in

Finance Commons

Share

COinS